آخرین خبرها

دریاچه سوپریور؛ هنرنمایی آب در غار یخی

دریاچه سوپریور؛ هنرنمایی آب در غار یخی

b20a4b56-b2a7-4e54-80a0-890877645777

غار‌های یخی بیفیلد یکی از جاذبه‌های زمستانی محبوب و پر‌طرفدار در سواحل دریاچه سوپریور و در شبه‌جزیره بیفیلد است که در ایالت ویسکانسین آمریکا قرار دارد. در این مقاله از کجارو شمارا با این جاذبه طبیعی زمستانی آشنا می‌کنیم.

میلیون‌ها سال پیش با فعالیت یخچال‌های طبیعی و تبدیل ماسه‌سنگ‌ها به مجسمه‌های صخره‌ای شگفت‌انگیز، این غار‌ها در بالای دریاچه سوپریور (Superior) به وجود آمده است. در طول تابستان غار‌ها غیرقابل دسترسی هستند و تنها از طریق دریاچه می‌توان آن‌ها را دید. اما هنگامی‌که دریاچه در فصل زمستان یخ می‌بندد گردشگران می‌توانند روی سطح دریاچه یخ‌زده پیاده‌روی و به یکی از خیره‌کننده‌ترین پدیده‌های طبیعی ویسکانسین شمالی دسترسی پیدا کنند. داخل غار‌ها آب از سقف یخ‌زده به هزاران یخ‌پاره می‌چکد، درحالی‌که ورودی غار‌ها را آبشار‌های یخ‌زده فراگرفته که تا بالای صخره‌ها گسترش‌یافته است. این پدیده‌های یخی شکل‌هایی به خود می‌گیرند که جداره به جداره و روزبه‌روز تغییر می‌کنند و این تنها عاملی است که سالانه گردشگران بسیاری را برای بازدید به این منطقه جذب می‌کند.

گر‌چه هرساله هزاران گردشگر به‌سختی به این منطقه سفر می‌کنند، اما این تجربه زیبا با خطراتی نیز همراه است. بخاطر پیاده‌روی روی یخ منجمد شده ، خطر لغزندگی، ترک خوردن و شکستگی یخ ها همیشه وجود دارد. همچنین دریاچه هرسال منجمد نمی‌شود، به همین دلیل بازدید از این منطقه همیشه امکان‌پذیر نیست. در سال گذشته و برای نخستین بار، در طول پنج سال، غار‌ها در فصل زمستان باز بودند.

همچنین بخوانید

میوه‌ های عجیبی که انگار از سیاره دیگری آمده اند

میوه‌ های عجیبی که انگار از سیاره دیگری آمده اند در سراسر جهان میوه‌های مختلفی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *