آخرین خبرها

مشکل انتقال پول میان عمان و ایران در مبادلات تجاری بر طرف می شود

مشکل انتقال پول میان عمان و ایران در مبادلات تجاری بر طرف می شود

رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عمان از رایزنی پیرامون رفع مشکل انتقال پول از طریق سیستم بانکی میان دو کشور در مبادلات تجاری و بازرگانی خبر داد.

“محسن ضرابی “گفت: تا رفع کامل این مشکل مقرر گردیده فعلاً از صرافی ها در مسیر انتقال پول بین دو کشور فعالیت داشته باشند.

وی اظهار کرد: ضوابط و مقررات بازرگانی حاکم در عمان به نحوه ای است که فعالان اقتصادی کشور عمان می توانند  با عضویت در اتاق مشترک ایران و عمان بدون دغدغه خاطر و شرایط آسان فعالیت اقتصادی کنند.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش گفت: بسیاری از محصولات ارزشمند ایران از جمله پسته و زعفران اکنون به صورت فله ای با هزینه بالا به اسپانیا صادر می شود که این محصولات را می توانیم با هزینه پایین به کشور های عمان صادر تا پس از بسته بندی در این کشور همسایه راهی بازارهای صادراتی شود.

ضرابی به ضوابط سرمایه گذاری در عمان اشاره کرد و گفت: طبق مقررات حاکم بر کشور عمان تجاری که با ثبت شرکت اقدام به فعالیت های تولیدی، خدماتی و یا هر گونه سرمایه گذاری داشته باشند می توانند از مزایای 70 درصد مالکیت شرکت مورد نظر برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: ضمناً فعالان اقتصادی که  قصد ثبت و ایجاد شرکت در مناطق آزاد عمان را داشته باشند می توانند حتی با تجار عمانی مشارکت نکنند و از مزایای  100 درصد مالکیت شرکت  برخوردار شوند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عمان، سه منطقه آزاد تجاری کشور عمان را بستر مناسب برای توسعه صادرات با شرایط بسیار سهل عنوان کرد.

وی افزود: تجار ایرانی می توانند از طریق این بنادر محصولات ایران را  به بازار جهانی به ویژه آفریقا، هند و برزیل صادر کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به این مهم که کشور عمان با سه کشور امریکا، استرالیا و سنگاپور توافق نامه مشترک تجاری دارد لذا صادرات  هر محصولی از طریق منطقه آزاد با تعرفه مالیاتی صفر در صد امکان پذیر است .

https://telegram.me/joinchat/Bghfnzu5zUtoYsd9eLz9cQ
لینک کانال تجارت داخلی و خارجی در تلگرام ??

همچنین بخوانید

سطح دریاچه ارومیه، ۴۰ سانتی متر افزایش یافت

سطح دریاچه ارومیه، ۴۰ سانتی متر افزایش یافت سطح آب این دریاچه ارومیه در مقایسه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *