آخرین خبرها

شرایط سفر به تایوان برای ایرانی ها آسان تر شد

شرایط سفر به تایوان برای ایرانی ها آسان تر شد

 

145467_304.jpg (728×446)

دولت تایوان شرط اسپانسر یا ضامن مالی برای صدور روادید متقاضیان دارای گذرنامه ایرانی را لغو کرد تا ایرانی ها ساده‌تر و سریع‌تر بتوانند برای سفر به تایوان روادید دریافت کنند.

این کشور آسیایی خرید نفت از ایران را در سال جاری میلادی بیش از 27 درصد افزایش خواهد داد. این دو خبر را «جری اس.یانگ» مدیرکل دفتر بازرگانی جمهوری چین (تایوان) در امارات طی نامه‌ای به مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران اعلام کرده است.

یانگ در این نامه خطاب به مسعود خوانساری در بند نخست نامه خود از لغو محدودیت‌ها در صدور هر نوع ویزا اعم از گردشگری و تجاری برای دارندگان پاسپورت ایرانی خبر داده و گفته است: «هم‌اکنون دارندگان گذرنامه ایرانی می‌توانند بدون نیاز به داشتن ضامن و اسپانسر در کشور تایوان از طریق سفارت‌خانه‌ها، سرکنسولگری ها و دفاتر نمایندگی ما در سراسر دنیا برای دریافت هر نوع ویزای گردشگری، تجاری و غیره اقدام کنند.»

او هم‌چنین در این نامه از افزایش 27 درصدی خرید نفت تایوان از ایران در سال جاری میلادی خبر داده و نوشته است: «با مساعدت‌ و حسن‌نظر وزارت امور خارجه، شرکت دولتی CPC و کمپانی فورموسا پلاستیک (Formosa Plastic) تصمیم گرفته‌اند میزان خرید نفت خود از ایران را از 11 میلیون بشکه به 14 میلیون بشکه در سال 2016 افزایش دهند.»

شرکت دولتی CPC هسته اصلی فعالیت‌های تایوان در حوزه صنعت نفت، گاز طبیعی و بنزین را برعهده دارد و کمپانی فورمسا پلاستیک نیز قلب فعالیت‌های این کشور در صنعت پتروشیمی به حساب می‌آید.

جری اس. یانگ در نامه خود یه مسعود خوانساری این اقدامات در پاسخ به پیشنهادات مطروح شده از جانب ایران برای ارتقای روابط دوجانبه میان ایران و تایوان خوانده است.

او هم‌چنین ابراز امیدواری کرده است که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز در آینده نزدیک دفتری در تایوان برپا کند و به بازرگانان و تجار دو کشور خدمات ارائه دهد.

تایوان که همواره روابط تجاری خوبی با کشورمان داشته ،پس از توافق برجام با اعزام چند هیات تجاری و رایزنی های گسترده در پی توسعه روابط تجاری و مراودات اقتصادی خود با ایران است.

همچنین بخوانید

میوه‌ های عجیبی که انگار از سیاره دیگری آمده اند

میوه‌ های عجیبی که انگار از سیاره دیگری آمده اند در سراسر جهان میوه‌های مختلفی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *