آخرین خبرها

ایران مهم ترین مقصد گردشگری انگلیسی ها در سال 2016

ایران مهم ترین مقصد گردشگری انگلیسی ها در سال 2016

ایران مهم ترین مقصد گردشگری انگلیسی ها در سال 2016

گردشگران خارجی با یک خانواده شیرازی عکس یادگاری می گیرند.

به دنبال گرم شدن روابط دیپلماتیک میان جمهوری اسلامی ایران و غرب، تعداد گردشگران انگلیسی علاقمند سفر به ایران به طور بی سابقه ای افزایش یافته و ایران در برنامه سفر شرکت های مسافرتی این کشور قرار گرفته است.

“روزنامه تلگراف انگلیس”

به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از وب سایت روزنامه تلگراف، همزمان با اینکه شرکت هواپیمایی ایرفرانس (Air France) فرانسه هفته گذشته برای نخستین بار از سال 2008 پروازهای خود را از پاریس به تهران از سر گرفت و شرکت بریتیش ایرویز (British Airways) نیز قرار است در ماه ژوییه (تیر و مرداد) پروازهای خود را به تهران از سر بگیرد، شماری از شرکت های گردشگری انگلیس می گویند، مقصد گردشگری ایران پر مشتری و پر طرفدار است.

«دیوید مک گوئینس» مدیر شرکت گردشگری «سفر ناشناخته» به روزنامه تلگراف گفت: ایران به شلوغ ترین مقصد گردشگری ما در سال 2016 تبدیل شده است و انتظار می رود تقاضا برای سفر به ایران همچنان رو به رشد باشد. ما همچنین انتظار داریم شمار مسافران مقصد ایران، پس از تجربه رشد 65درصدی در سال میلادی گذشته، امسال نیز حدود 50 تا 57 درصد رشد کند.

مدیر شرکت گرداننده تور «کورینتیان تراول» گفت: مقصد ایران که پیش از این، جزو محدوده فعالیت این شرکت نبود، اینک مانند عمان و سریلانکا بیش ترین مشتری را دارد.

موسس شرکت «هاگ فراسر» نیز گفت: فروش این شرکت در رابطه با ایران، به شدت افزایش یافته و تقاضای سفر به ایران خیلی زیاد است.

مسافرت انگلیسی ها به ایران در سال 2011 که سفارت انگلیس در تهران مورد حمله قرار گرفت و وزارت امور خارجه این کشور سفر نکردن به ایران را به شهروندانش توصیه کرد، تعطیل شد.

تارنمای تلگراف نوشت، اما این وزارتخانه تابستان گذشته پس از مصالحه سیاسی با ایران، توصیه سفر نکردن به این کشور را به دلیل آنچه که آن را «کاهش دشمنی» نامید، پس گرفت. اگر چه توصیه سفر نکردن به محدوده مرزهای این کشور با عراق، افغانستان و پاکستان هنوز پابرجا است.

بازگشایی سفارت انگلیس در تهران، آرامش خاطر بیش تری برای شهروندان انگلیسی در سفر به ایران به همراه آورده و تاکید می کند ایران کشور امنی برای مسافرت است. البته، سفارت ایران در لندن نیز بازگشایی شده است.

شرکت بریتیش ایرویز خدمت رسانی خود از فرودگاه هیثرو (Heathrow Airport) لندن به تهران را در 14 ژوئیه (24 تیر) از سر خواهد گرفت و 6 پرواز در هفته پیشنهاد خواهد کرد. هم اکنون تنها پرواز مستقیم از لندن به تهران را شرکت ایران ایر ارائه می کند.

جاذبه های گردشگری ایران شامل معماری های برجسته، بازارهای قدیمی، چشم اندازهای بی نظیر و شمار در حال افزایشی از گالری های هنری و موزه ها است.

«جانی بیلبای» موسس و مدیرعامل شرکت وایلد فرانتیرز (Wild Frontiers) گفت: آمار ما از 32 مسافر در سال 2013 به بیش از 400 مسافر که امسال تا کنون برای سفر به ایران رزرو کرده اند، افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: ما شاهد افزایش تقاضای بی سابقه ای برای سفر به ایران هستیم. وقتی دکتر «حسن روحانی» به ریاست جمهوری ایران برگزیده شد، همه چیز شروع به تغییر کرد. همچنین وقتی روحانی به سازمان ملل رفت و با «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا دست داد، آمار سفر به ایران افزایش چشمگیری پیدا کرد.

این تارنما افزود، تنش های موجود با ایران همیشه در سطح سیاسی بوده و به ضرر گردشگری خارجی ایران تمام شده است.

به نظر می رسد افزایش شمار مسافران به مقصد ایران، شمار علاقه مندان به خاورمیانه را افزایش داده است. مشتری هایی که ایران را مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند، در حال تبدیل شدن به یک جریان غالب هستند و از هر قشری در میان آنها دیده می شود. آن ها از رفتن به ایران نمی ترسند. ایران، نیاز جهان برای دیدن مکان های فرهنگی بی نظیر و قدیمی که دیگر در سوریه و لیبی قابل مشاهده نیستند را تامین می کند.

همچنین بخوانید

مینی دوره بازاریابی به زبان ساده

مینی دوره رایگان بازاریابی به زبان ساده

این مینی دوره برای کسانی که میخواهند با روشهای کاربردی فروش محصول آشنا بشوند مناسب ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *