آخرین خبرها

جزیره زیبای اوماناک؛ گرینلند

جزیره زیبای اوماناک؛ گرینلند

17fbcdad-13b5-4c4d-8420-0950bb693d7b

جزیره اوماناک واقع در قطب شمال، دارای جاذبه‌های طبیعی فراوانی است که معروف‌ترین آنها قله‌های دوقلو است. این کوه آن‌چنان زیباست که چشم‌انداز تمام جزیره را تحت‌الشعاع خود قرار داده است. برای آشنایی بیشتر با این منطقه زیبا با کجاروهمراه باشید.

اوماناک یک جزیره و شهر بسیار زیبا از توابع «کاسوییتسوپ» است که در شمال غرب گرینلند، در ۵۹۰ کیلومتری شمال مدار قطب‌شمال قرار گرفته. تمام چشم انداز این جزیره تحت الشعاع قله‌های دوقلوی کوه‌ گرانیتی با ۱۱۷۰ متر ارتفاع قرار گرفته است، همچنین نام اوماناک تقریبا تمام نیمه‌ی شمالی جزیره را در بر می‌گیرد. کلمه‌ی اوماناک در گرینلند به معنی (به شکل قلب) می‌باشد، که به کوهی اشاره دارد که قله‌ی دو قلوی آن شبیه قلب است.

جزیره‌ی اوماناک محل قرار گرفتن شمالی‌ترین شهرهای گرینلند است. به مدت سه ماه در تابستان، خورشید هرگز از خط افق پایین‌تر نمی‌رود و در زمستان نیز ماه‌های تاریک را به ارمغان می‌آورد. شهری ۱۲۰۰ نفری در جنوبی‌ترین نقطه‌ی جزیره قرارگرفته و شغل اهالی آن عمدتاً ماهیگیری و شکار است. همچنین در آنجا یک کارخانه‌ی کنسروسازی و یک معدن سنگ مرمر وجود دارد. محققان و دانشمندان از اوماناک به‌عنوان یک پایگاه برای انجام تحقیقات میدانی در یخچال‌های طبیعی استفاده می‌کنند.

همچنین بخوانید

میوه‌ های عجیبی که انگار از سیاره دیگری آمده اند

میوه‌ های عجیبی که انگار از سیاره دیگری آمده اند در سراسر جهان میوه‌های مختلفی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *