سفرنامه کارآفرینی

سفر به سیشل و شرکت در رویداد توانمندسازی اقتصادی زنان

بازدید از کارگاههای کارآفرینی در جزیره سیشل، گفتگو با صاحب نظران در خصوص کارآفرینی در کشورهای مختلف
– بزدید از کارگاه تولید صابون در منزل که محصوات بهداشتی مورد نیاز برای هتلها و فروشگاههای لوزام بهداشتی لوکس را تولید می کرد.
– بازدید از دفتر و جموعه یک کسب و کار خانوادگی در حوزه شیلات که یک خانم آن را مدیریت می کرد.
– بازدید از یک هتل که طراحی و مدیریت آن به یک خانم موفق در این جزیره است.

کارآفریناتن و صاحب نظران حوزه کسب و کار و کارآفرینی از اروپا، آمرکا و آسیا و اقیاونوسیه در رویداد توانمندسازی اقتصادی زنان گرد هم آمدند و در خصوص مسائل مختلف کارآفرینی زنان با هم گفتگو کردند.
مسائل کسب و کار زنان به صورت یک بیانیه آماده گردید و پس از ویرایش و نکمیل برای دولتمردان و افراد سیاست گذار در جامعه جهانی قرار گرفت تادر تصمیم سازی و سیاست گذاری به آن استناد کنند.

انگیزه کارآفرینی زنان در همه جای دنیا یکسان است گاهی مسائل کارآفرینی در یک جامعه به خاطر مسائل فرهنگی آن کشور با دیگر کشورها متفاوت است.

ارائه تجربیات موفق با سخنرانی سایر صاحب نظران از دستاوردهای این رویداد بود

این رویداد توسط سفارت استرالیا در جزیره سیشل برگزار شده بود و IORA برگزارکننده اصلی این رویداد بود.

بازدید از کارگاه تولید صابون و لوازم بهداشتی لوکس مثل لوسیون و شامپو انواع کرمها

همچنین بخوانید

کارآفرینی زنان در دنیا

کارآفرینی نوعی ورود نوآورانه به دنیای کسب و کار است که با ریسک بسیاری توام است، اما مرزبندی جنسیتی برای آن قائل نیستند و دلیل تفکیک کارآفرینی به مردانه یا زنانه منظور از جهت برخی تفاوت‌های ظریف در نقش‌ها و شخصیت‌های این دو نسل است و گرنه تفاوت دیگری در کار نیست. اساس کارآفرینی ذهنی بوده و بر بستر ایده و فکر استوار است هر چه ایده خلاقانه و بکرتر باشد فعالیت کارآفرینانه تر و میزان موفقیت آن در اجرا بیشتر است. اما آنچه در دنیا به عنوان تفاوت کارآفرینی زنان و مردان است به فضای کسب و کار مربوط است و براساس گزارش‌هایی که بانک جهانی هر ساله استخراج و تحلیل می‌کند کشور به نسبت سهولت دسترسی به منابع و فضای کسب و کار مناسب در رتبه‌بندی بانک جهانی قرار گرفته و امتیاز دریافت می‌کنند و براساس امتیازدهی بانک جهانی در گزارش Doing Business در رده‌های مختلفی جای می‌گیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *